Szczegóły szkolenia
Od pomysłu do patentu - wynalazki niemieckie na lekcji języka niemieckiego
Od pomysłu do patentu - wynalazki niemieckie na lekcji języka niemieckiego

Język niemiecki

Ośrodek Rozwoju Edukacji i Goethe-Institut

nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego oraz nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim

Szkolenie DELFORT

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają na szkolenie online w języku niemieckim 18 marca 2025 r. (wtorek), w godzinach od 17:00 do 18:30


Uczestnicy szkolenia
:

- poznają różnorodne ćwiczenia służące przekazywaniu treści krajoznawczych,
- dowiedzą się, jak efektywnie wykorzystać materiały autentyczne w celu poszerzania wiedzy uczniów na temat Niemiec,
- zaprojektują własne ćwiczenia służące przekazywaniu informacji na tematy krajoznawcze.


Harmonogram szkolenia i liczba godzin dydaktycznych:

1. Prezentacja i symulacja ćwiczeń służących przekazywaniu informacji krajoznawczych: 1
2. Integracja nowo poznanych informacji z własnymi lekcjami języka niemieckiego: dostosowanie materiałów autentycznych do odpowiednich grup docelowych: 1

Na lekcji języka obcego oprócz aspektów lingwistycznych istotną rolę odgrywa również krajoznawstwo. Jak tę tematykę wdrożyć na lekcji języka niemieckiego, dowiedzą się Państwo podczas naszego szkolenia. W ofercie znajdziemy interesującą tematykę, konkretne ćwiczenia wspierające komunikację oraz rozwój poszczególnych sprawności językowych, a także impulsy do tworzenia własnych pomysłów.

Dajmy się zainspirować niemieckimi wynalazkami! Serdecznie zapraszamy!


online

Ekspertka DELFORT: Marta Pych-Lipińska, e-mail: lipinska.delfort@gmail.com; Kierownik szkolenia: Teresa Ciepły, tel.: (22) 345 37 00, wew.: 225, e-mail: teresa.cieply@ore.edu.pl

Kryteria naboru: 

1. Szkolenie skierowane jest do czynnych zawodowo nauczycieli języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego wszystkich typów szkół, nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych zajmujących się językiem niemieckim.

2. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Na podany adres e-mail zostanie wysłana informacja o pomyślnym przebiegu rekrutacji.

3. Najpóźniej do 14 marca 2025 r. osoby zakwalifikowane otrzymają drogą mailową informację o zakwalifikowaniu na szkolenie. Decyduje kolejność zgłoszeń.



Aby z powodzeniem uczestniczyć w warsztatach online, potrzebny jest mikrofon, kamera i podstawowa znajomość systemu wideokonferencyjnego ZOOM. Ponieważ spotkanie ma charakter warsztatowy, warunkiem udziału w szkoleniu jest włączenie kamer.

Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta Uczestnika na platformie Szkoleń ORE (https://szkolenia.ore.edu.pl/Logowanie) w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia szkolenia. Osoby uprawnione otrzymają instrukcję pobierania dokumentu.


18.03.2025
Miejsca wyczerpane