Szczegóły szkolenia
"Niemieckie miasta i pejzaże" - kreatywne podejścia do wykorzystania wystawy nie tylko na lekcjach języka niemieckiego
"Niemieckie miasta i pejzaże" - kreatywne podejścia do wykorzystania wystawy nie tylko na lekcjach języka niemieckiego

Język niemiecki

Ośrodek Rozwoju Edukacji i Goethe Institut

doradcy metodyczni, nauczyciele konsultanci, Czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacji oraz metodycy zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w systemie edukacji.

Szkolenie DELFORT

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają na szkolenie online w języku niemieckim 7 grudnia 2024 r. (sobota), w godzinach od 9:00 do 10:30


Uczestnicy szkolenia
:


- znają metody pracy z serią plakatów o tematyce krajoznawczej oraz przykłady związanych z nią ćwiczeń, które mogą wykorzystać na lekcji języka niemieckiego,
- potrafią integrować elementy krajoznawcze podczas lekcji, zwiększając atrakcyjność i efektywność nauczania.

Harmonogram szkolenia i liczba godzin dydaktycznych:

1. Doświadczenia i oczekiwania uczestników - dydaktyka pracy na zajęciach językowych z wykorzystaniem treści krajoznawczych: 1
2. Metody pracy i ćwiczenia praktyczne, czyli lekcja a organizacja wystawy. Planowanie wdrożenia poznanych metod i narzędzi: 1

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnorodne metody pracy z serią plakatów o tematyce krajoznawczej, które mogą być wykorzystane nie tylko na lekcjach języka niemieckiego, ale również podczas innych wydarzeń szkolnych. Warsztaty będą okazją do przybliżenia interkulturowej dydaktyki językowej, a także do omówienia skutecznych sposobów przekazywania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, jak uatrakcyjnić lekcje poprzez włączenie elementów krajoznawczych, a także zapoznają się z metodą pracy "wystawy". Dzięki temu zajęcia z języka niemieckiego staną się bardziej angażujące i efektywne.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość bezpłatnego zamówienia "wystawy" oraz zestawu gotowych materiałów dydaktycznych, w tym ćwiczeń i zadań, które ułatwią wprowadzenie tych treści do codziennej pracy w szkole.


online

Lider regionalny: Bartosz Czerwiński, e-mail: bartosz.czerwinski@icloud.com; Kierownik szkolenia: Teresa Ciepły, tel.: (22) 345 37 00, wew.: 225, e-mail: teresa.cieply@ore.edu.pl


Kryteria naboru:

  1. czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego, nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w publicznych placówkach systemu edukacji (pracujący wyłącznie w publicznych placówkach systemu edukacji),

  2. wypełnienie online formularza rejestracyjnego,

  3. kolejność zgłoszeń.

Osoby, które nie spełniają wymagań a rejestrują się na szkolenie, będą usuwane z listy kandydatów bez uprzedniego powiadomienia.

Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informuje jedynie o pomyślnym przebiegu rejestracji online i nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na szkolenie. 

Po zakończeniu rekrutacji lub po wyczerpaniu limitu miejsc osoby zarejestrowane otrzymają drogą mailową informację o zakwalifikowaniu na szkolenie.

Aby z powodzeniem uczestniczyć w warsztatach online, potrzebny jest mikrofon, kamera i podstawowa znajomość systemu wideokonferencyjnego ZOOM. Ponieważ spotkanie ma charakter warsztatowy, warunkiem udziału w szkoleniu jest włączenie kamer.

Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta Uczestnika na platformie Szkoleń ORE (https://szkolenia.ore.edu.pl/Logowanie) w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia szkolenia. Osoby uprawnione otrzymają instrukcję pobierania dokumentu.


07.12.2024 (online, 2 wolnych miejsc)