Szczegóły szkolenia
Jak podnieść jakość edukacji samorządowej dzięki projektom unijnym odpowiadającym na indywidualne potrzeby samorządowych przedszkoli i szkół. Nowa perspektywa unijna 2021-2027 – ujęcie praktyczne dla pracowników samorządów odpowiedzialnych za sprawy oświatowe
Jak podnieść jakość edukacji samorządowej dzięki projektom unijnym odpowiadającym na indywidualne potrzeby samorządowych przedszkoli i szkół. Nowa perspektywa unijna 2021-2027 – ujęcie praktyczne dla pracowników samorządów odpowiedzialnych za sprawy oświatowe

Zarządzanie oświatą

Szkolenia organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji

przedstawiciele JST

Szkolenia adresowane są do pracowników jednostek samorządu terytorialnego (JST)

Szkolenie

Zapraszamy samorządowców na 2-dniowe szkolenie stacjonarne. Szkolenie odbędzie się w Sulejówku. Szkolenie dotyczyć będzie wykorzystania środkóww finansowych z nowej perspektywy 2021-2027.

Nowa perspektywa unijna 2021-2027 to ponownie ogromne możliwości na podniesienie jakości nauczania w przedszkolach i szkołach. Dobrze zrealizowany projekt to taki, który odpowiada na dobrze zdiagnozowane potrzeby przedszkoli i szkół. Potrzeby te znają osoby najbliżej przedszkola i szkoły, czyli nauczyciele i dyrektorzy oraz pracownicy zajmujący się samorządową oświatą.

Dzięki szkoleniu dowiecie się Państwo w jaki sposób:

-  wykorzystać potencjał edukacyjny naszego samorządu w kontekście pozyskiwania dofinansowań i realizacji projektów ze źródeł zewnętrznych oraz zorganizować proces tworzenia projektu oraz jego realizacji w warunkach JST;

-  zorganizować proces pozyskiwania i realizacji dofinansowań, w tym projektów UE, w swoim samorządzie;

-  efektywnie współpracować na linii: szkoła/przedszkole – CUW/wydział edukacji – urząd (OP),

-  zorganizować realizację projektu, kiedy już otrzymamy dofinansowania, oraz jak rozdzielić zadania pomiędzy poszczególnych uczestników naszego procesu, aby projekt był zrealizowany prawidłowo;

- rozmawiać z dyrektorami? Kto odpowiada za wysoką jakość oświaty? Jakie w tym zakresie są zadania dyrektora, a jakie organu prowadzącego?

PROGRAM:

  1. Od czego zacząć planować projekt i jak zbadać potrzeby edukacyjne, kiedy naszym celem jest podniesienie jakości nauczania w naszych szkołach i przedszkolach?
  2. Możliwe działania zwiększające jakość edukacji szkół i przedszkoli samorządowych: uzupełnienie doposażenia, wprowadzenie innowacyjnych zajęć, wykorzystanie kreatywność nauczycieli, wyrównanie szans oraz pomoc uczniom ze specjalnymi potrzebami, w tym także uczniom szczególnie uzdolnionym.
  3. Rodzaje wydatków kwalifikowalnych, czyli co możemy dzięki projektom sfinansować.
  4. Budowanie zespołu realizującego projekt: jakie zadania będą realizowane, z uwzględnieniem finansów, monitoringu, kontaktu z uczniami/rodzicami, przygotowanie sal do zajęć itd.? Kto odpowiada za poszczególne zadania? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia takiego pracownika? – przydatne wzory, dobre praktyki.
  5. Jak prowadzić monitoring i ewaluację projektu?
  6. Na co zwracać szczególną uwagę, aby uniknąć zwrotu dofinansowania?
  7. Dokumenty oraz wytyczne, przydatne linki.
  8. Co robić w przypadku trudności, z którymi nie umiemy sobie poradzić? Czy wszystko musimy robić sami?


Termin szkolenia:

  • 25-26 listopada 2024 r. – Centrum Szkoleniowe Ośrodka Rozwoju Edukacji, Sulejówek, ul. Paderewskiego 77
  • Początek zajęć 25 listopada 2024 r. – godzina 12.00
  • Zakończenie zajęć 26 listopada 2024 r. – godzina 13.00

Organizator zapewnia wyżywienie i zakwaterowanie w miejscach szkolenia. Koszty przejazdu na szkolenie pokrywają sami uczestnicy.


 

Centrum Szkoleniowe ORE, Sulejówek, ul. Paderewskiego 77

Piotr Matuszak 22 570 83 42; piotr.matuszak@ore.edu.pl

Zapisanie się na szkolenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się. Osoby zakwalifikowane otrzymają oddzielnego do 15 listopada 2024 r.



25.11.2024 - 26.11.2024
Miejsca wyczerpane