20 lat Polski w Unii Europejskiej to czas dynamicznego rozwoju polskiej edukacji, także z wykorzystaniem środków z Funduszu Europejskiego. W trakcie planowanego w dniach 23-24 września 2024 r. cyklu wydarzeń chcemy zapoznać Państwa z projektami realizowanymi w Ośrodku Rozwoju Edukacji i finansowanymi z Funduszy Europejskich. Spotkania odbędą się online. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć w nich udział.
Projekt "Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą" zaprasza na webinar
w dniu 24 września 2024 r., w godzinach 11.00 - 12.00, z obszaru specjalistycznego wsparcia na rzecz kadry przedszkoli i szkół ogólnodostępnych. Tematem przewodnim webinaru będzie wsparcie nauczycieli i specjalistów w obszarze zdrowia psychicznego - z doświadczeń SCWEW.
Podczas spotkania zaprezentowany zostanie kontekst zmiany wynikającej z 20 lat obecności Polski w Unii Europejskiej w odniesieniu do systemu edukacji, jak również zostaną przedstawione założenia specjalistycznego wsparcia SCWEW, adresowanego do kadry szkolnictwa ogólnodostępnego w zakresie zdrowia psychicznego. Podczas wydarzenia przybliżone zostaną wątki dot. współpracy pomiędzy różnymi grupami interesariuszy na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego. Omówione zostaną zagadnienia dot. bezpośredniego wsparcia SCWEW, także z uwzględnieniem interwencji w przypadku kryzysu psychicznego uczniów.
Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli organów prowadzących przedszkola, szkoły i placówki specjalne i ogólnodostępne (publiczne i niepubliczne), kadry przedszkoli, szkół i placówek specjalnych i szkół ogólnodostępnych, przedstawicieli Kuratorium Oświaty, bibliotek pedagogicznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek doskonalenia nauczycieli, szkolnictwa wyższego, jak również innych instytucji związanych z systemem oświaty.
Projekt „Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą”, jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.