Szczegóły szkolenia
Uczymy się na błędach! Skuteczna korekta błędów na lekcji języka niemieckiego w kontekście szkolnym
Uczymy się na błędach! Skuteczna korekta błędów na lekcji języka niemieckiego w kontekście szkolnym

Język niemiecki

Ośrodek Rozwoju Edukacji i Goethe Institut

Czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacji oraz metodycy zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w systemie edukacji., doradcy metodyczni, nauczyciele konsultanci

Stacjonarne

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają  na szkolenie w języku niemieckim, które odbędzie się 27 stycznia 2023 r., w godzinach od 10:00 do 13:15 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, ul. Marii Skłodowskiej Curie 4 w Bydgoszczy.Uczestnicy szkolenia:

- będą potrafili zdefiniować czym jest  błąd w komunikacji,
- poznają sposoby postępowania w przypadku różnych rodzajów błędów
- poznają i wypróbują różne metody i techniki korygowania błędów
- dowiedzą się jaki jest wpływ błędów na proces uczenia się
- będą potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę je na własnych lekcjach języka niemieckiego


Harmonogram szkolenia i czas trwania (1 godzina dydaktyczna = 45 minut)

1. Jak obchodzić się z błędami? : 1
2. Dlaczego poprawiamy błędy? Kto może poprawiać? Autokorekta. : 1
3. 
Błędy, szansa czy zagrożenie, praca na konkretnych przykładach. : 1
4. Jak poprawiać moich uczniów na tradycyjnej lekcji języka niemieckiego? : 1

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy

Lider regionalny: Ksenia Herbst-Buchwald, e-mail: xeniaherbst@gmail.com; Kierownik szkolenia: Anna Susek, tel.: (22) 345 37 75, wew.: 460, e-mail: anna.susek@ore.edu.pl

Co zrobić, kiedy uczniowie chcą zaprezentować wyniki swojej pracy, ale popełniają błędy gramatyczne i wyrazowe? Czy jako nauczyciele mamy prawo lub nawet obowiązek przerwać i poprawić prezentację? Czy podczas odtwarzania materiału audio często pojawiają się problemy ze zrozumieniem? Czy odtwarzać trudne fragmenty tekstu tak długo, aż wszyscy wszystko zrozumieją, czy też lub w jaki sposób skorygować trening rozumienia ze słuchu? Jeśli takie sytacje wydają się być znajome zapraszamy na nasze szkolenie. 

 

 

Kryteria naboru:

  1. czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego, nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w publicznych placówkach systemu edukacji (pracujący wyłącznie w publicznych placówkach systemu edukacji)
  2. wypełnienie online formularza rejestracyjnego
  3. kolejność zgłoszeń.


Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informuje jedynie o pomyślnym przebiegu rejestracji online i nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na szkolenie. 

Po zakończeniu rekrutacji lub po wyczerpaniu limitu miejsc osoby zarejstrowane otrzymają od prowadzącego mailowa informację o zakwalifikowaniu na szkolenie.

Osoby nie spełniające wymagań a rejestrujące się na szkolenie będę usuwane z listy kandydatów bez uprzedniego powiadomienia
.


Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta  Uczestnika na platformie   Szkolenia ORE najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia spotkania. Osoby uprawnione otrzymają od prowadzącego szkolenie instrukcję pobierania dokumentu (obecność na całym szkoleniu).

27.01.2024 (Bydgoszcz, 3 wolnych miejsc)