Tematy kulturoznawcze i realioznawcze na lekcjach języka niemieckiego są niezwykle ważne - stanowią podstawę skutecznego porozumiewania się. Lekcje, dotyczące niniejszej tematyki mają nie tylko przybliżyć uczniom realia panujące w krajach niemieckojęzycznych, ale przede wszystkim zachęcić do nauki języka a także przygotować do życia w społeczeństwie wielokulturowym.
Celem szkolenia jest prezentacja możliwości zintegrowania kształcenia językowego z kształceniem kulturoznawczym, zgodnie z nową podstawą programową. Uczestnicy poznają kilka przydatnych metod pracy i dowiedzą się jak kształtować wrażliwość międzykulturową oraz świadomość związku między kulturą własną i obcą. Podczas warsztatów uczestnicy wymienią się też doświadczeniami na temat materiałów autentycznych i sposobów ich wykorzystania.
Kryteria naboru:
- czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego, nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w publicznych placówkach systemu edukacji (pracujący wyłącznie w publicznych placówkach systemu edukacji)
- wypełnienie online formularza rejestracyjnego
- kolejność zgłoszeń.
Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informuje jedynie o pomyślnym przebiegu rejestracji online i nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na szkolenie.
Po zakończeniu rekrutacji lub po wyczerpaniu limitu miejsc osoby zarejstrowane otrzymają od prowadzącego mailowa informację o zakwalifikowaniu na szkolenie.
Osoby nie spełniające wymagań a rejestrujące się na szkolenie będę usuwane z listy kandydatów bez uprzedniego powiadomienia.
Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta Uczestnika na platformie Szkolenia ORE najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia spotkania. Osoby uprawnione otrzymają od prowadzącego szkolenie instrukcję pobierania dokumentu (obecność na całym szkoleniu).