Szczegóły szkolenia
Rozwijanie i wzmacnianie kompetencji międzykulturowej - realioznawstwo na lekcjach języka niemieckiego
Rozwijanie i wzmacnianie kompetencji międzykulturowej - realioznawstwo na lekcjach języka niemieckiego

Język niemiecki

Ośrodek Rozwoju Edukacji i Goethe Institut

doradcy metodyczni, nauczyciele konsultanci, Czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacji oraz metodycy zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w systemie edukacji.

Szkolenie DELFORT

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają  na szkolenie w języku niemieckim 21 kwietnia (piątek), w godzinach 16:00-19:15.

Uczestnicy szkolenia:

  •  nauczą się jak opracować cele lekcji o tematyce realio- i kulturoznawczej
  •  dowiedzą się, jakie materiały i metody pracy stosować przy realizacji treści realio- i kulturoznawczych
  •  zaplanują wykorzystanie w praktyce poznanych treści i metod.

Harmonogram szkolenia i liczba godzin dydaktycznych:

 

Zagadnienia (moduły) tematyczne/liczba godzin:

  1. Wymiana doświadczeń na temat realizacji treści realio- i kulturoznawczych na lekcjach języka niemieckiego jako obcego

1

  1. Realioznawstwo a przekazanie faktów, rozwijanie komunikacji i wspieranie

2

  1. Dobór i adaptacja materiałów i metod pracy służących realizacji treści realio- i kulturoznawczych

1

                                                                                                      Razem

4


online

Lider regionalny: Agnieszka Siuta, e-mail: agas@autograf.pl; agnieszka.siuta74@gmail.com; tel.605038414Kierownik szkolenia: Anna Susek, tel.: (22) 345 37 75, wew.: 460, e-mail: anna.susek@ore.edu.pl


Kryteria naboru:

  1. czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego, nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w publicznych placówkach systemu edukacji (pracujący wyłącznie w publicznych placówkach systemu edukacji)

  2. wypełnienie online formularza rejestracyjnego

  3. kolejność zgłoszeń.

Osoby nie spełniajace wymagań a rejestrujące się na szkolenie będą usuwane z listy kandydatów bez uprzedniego powiadomienia.

Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informuje jedynie o pomyślnym przebiegu rejestracji online i nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na szkolenie. 

Po zakończeniu rekrutacji lub po wyczerpaniu limitu miejsc osoby zarejstrowane otrzymają od prowadzącego mailowa informację o zakwalifikowaniu na szkolenie.

Aby z powodzeniem uczestniczyć w warsztatach online, potrzebny jest mikrofon, kamera i podstawowa znajomość systemu wideokonferencyjnego ZOOM. Ponieważ  spotkanie ma charakter warsztatowy, warunkiem udziału w szkoleniu jest włączenie kamer.

Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta  Uczestnika na platformie Szkoleń ORE  w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia szkolenia. Osoby uprawnione otrzymają od prowadzącego szkolenie instrukcję pobierania dokumentu.

21.04.2023 (online, brak wolnych miejsc)
Miejsca wyczerpane