Szczegóły szkolenia
Aspekty psychologiczne udzielanego wsparcia w kryzysie uchodźczym. Webinarium dla konsultantów i doradców metodycznych ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej zatrudnionych w placówkach doskonalenia nauczycieli.
Aspekty psychologiczne udzielanego wsparcia w kryzysie uchodźczym. Webinarium dla konsultantów i doradców metodycznych ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej zatrudnionych w placówkach doskonalenia nauczycieli.

Wychowanie i profilaktyka

Wydział Wychowania i Profilaktyki

nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni zatrudnieni w placówkach doskonalenia nauczycieli, specjaliści z placówek doskonalenia nauczycieli, psycholodzy, pedagodzy – pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej, psycholog szkolny, pedagodzy szkolni, nauczyciele

Główni adresaci szkolenia to pracownicy placówek doskonalenia nauczycieli, tj. konsultanci i doradcy metodyczni ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej, uczestnicy e-kursu „Wsparcie uczniów w kryzysie uchodźczym - szkolenia e-learning dla konsultantów i doradców metodycznych ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej zatrudnionych w placówkach doskonalenia nauczycieli”.

webinarium

Zapraszamy do udziału w webinarium dotyczącym wsparcia uczniów uchodźczych, organizacji ich edukacji oraz możliwości udzielania pomocy. 

Celem webinarium jest poszerzanie wiedzy pracowników oświaty w zakresie omawiania wybranych aspektów psychologicznych wspierania uczniów w sytuacji kryzysu uchodźczego.

Omawiane zagadnienia:

  1. Etapy migracji/uchodźctwa oraz różnice kulturowe.
  2. Psychospołeczne skutki migracji/uchodźctwa.
  3. Efektywne formy pomocy w kryzysie uchodźctwa.
Webinar zaplanowany jest na dzień 15 grudnia 2022 r. w godzinach 9:30 - 11:00.

Podczas spotkania dr Lidia Zabłocka-Żytka będzie odpowiadała na Państwa pytania i odnosiła się do treści psychologicznych prezentowanych w e-kursie  „Wsparcie uczniów w kryzysie uchodźczym - szkolenia e-learning dla konsultantów i doradców metodycznych ds. kadry zarządzającej zatrudnionych w placówkach doskonalenia nauczycieli”.

dr Lidia Zabłocka-Żytka - specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki. Zarówno w pracy badawczej, jak i praktyce klinicznej zajmuje się zdrowiem psychicznym. Od 2014 roku pracuje z imigrantami zarobkowymi z Ukrainy, od początku wojny w Ukrainie- z Uchodźcami udzielając Im wsparcia psychologicznego oraz ze specjalistami współorganizując szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pracy z Uchodźcami.


Webinarium jest poszerzeniem i uzupełnieniem treści prezentowanych podczas e-kursu „Wsparcie uczniów w kryzysie uchodźczym - szkolenie
e-learning dla konsultantów i doradców metodycznych ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej zatrudnionych w placówkach doskonalenia nauczycieli”.

Platforma ClickMeeting

Aleksandra Kozubska aleksandra.kozubska@ore.edu.pl

Udział w webinarium jest bezpłatny. 

Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informuje jedynie o pomyślnym przebiegu rejestracji online i nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na udział w webinarium.
Osoby przyjęte do udziału w webinarium otrzymają w dniu webinarium link do platformy ClickMeeting.


15.12.2022
Nieaktywny