Szczegóły szkolenia
Konferencja "Żołnierze Wyklęci w praktyce nauczania szkolnego"
Konferencja "Żołnierze Wyklęci w praktyce nauczania szkolnego"

Edukacja historyczna i obywatelska

Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego

nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie

14-25.02.2022

Konferencja

Szanowni Państwo,

Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji wraz z Dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji poświęconej metodyce nauczania o Żołnierzach Wyklętych. Okazją do podjęcia rozważań na ten temat będzie oczywiście przeżywany co roku 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku jednak obchodzimy dodatkowo dwie szczególne rocznice, które wymagają od nas refleksji, a mianowicie 80. rocznice powołania tak Armii Krajowej, jak i Narodowych Sił Zbrojnych - dwóch najważniejszych organizacji konspiracyjnych w okupowanej Polsce, które wraz z rozpoczęciem powtórnej okupacji sowieckiej stały się kadrowym trzonem nowej konspiracji, która przeszła do historii pod nazwą Żołnierzy Wyklętych.

Konferencja "Żołnierze Wyklęci w praktyce nauczania szkolnego" poświęcona jest przede wszystkim zagadnieniom podstawowym, wynikającym z realizacji podstawy programowej nauczania historii najnowszej w szkole, a sam program wydarzenia skupia się wokół pytania: Jak uczyć o Wyklętych by być zrozumiałym?


3 marca 2022 r. | Centrum Edukacyjne IDMN, ul. gen. Wł. Andersa 20 (Warszawa)

Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Pamięci narodowej - Oddział w Warszawie, Instytut Pileckiego oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.


Centrum Edukacyjne IDMN, ul. gen. Wł. Andersa 20

michal.gniadek-zielinski@ore.edu.pl

UWAGA! W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną organizatorzy zastzegają sobie prawo do dokonywania zmian w rekrutacji, których celem będzie ograniczenie liczby uczestników do akceptowalnej z punktu widzenia aktualnych obostrzeń sanitarnych, jak również do zorganizowania konferencji w trybie online, jeżeli tego będzie wymagało bezpieczeństwo uczestników. O wszystkich decyzjach uczestnicy będą informowani na bieżąco drogą mailową.

03.03.2022 (Warszawa)
Nieaktywny