Szczegóły szkolenia
Cyberprzemoc: jak uchronić dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwem w cyberprzestrzeni
Cyberprzemoc: jak uchronić dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwem w cyberprzestrzeni

Resocjalizacja i socjoterapia

Wydział Resocjalizacji i Socjoterapii

pracownicy MOW, pracownicy MOS, specjaliści z placówek doskonalenia nauczycieli, specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracownicy bibliotek pedagogicznych, nauczyciele

Szkolenie adresowane jest do kadry ODN, PPP, BP, MOW, MOS, szkół ogólnodostępnych. O przyjęciu decyduje wypełnienie formularza rejestracyjnego, kolejność i proporcjonalność zgłoszeń oraz deklaracja o przeprowadzeniu szkolenia w swojej instytucji/placówce.

webinarium

Szkolenie w wymiarze 16 godzin dydaktycznych (2 dni) prowadzone częściowo w formie warsztatów adresowane do osób pracujących z trudną młodzieżą w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, a także do pracowników ośrodków doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych oraz szkół ogólnodostępnych zainteresowanych tematyką cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

Głównym celem szkolenia jest rozwijanie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie rozpoznawania zagrożeń w sieci oraz przygotowanie do wspierania młodzieży doświadczającej cyberprzemocy.

Zostaną poruszone takie zagadnienia jak:
• zjawisko przemocy w sieci, jej przejawy, mechanizmy oraz formy;
• sposoby rozpoznawania, reagowania oraz zapobiegania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży;
• psychologiczne aspekty cyberprzemocy (dziecko/nastolatek w roli ofiary, sprawcy świadka);
• prawne aspekty cyberprzemocy;
• przeprowadzanie rozmowy z ofiarą, sprawcą przemocy w sieci, a także i ich rodzicami;
• narzędzia pomocne w prowadzeniu edukacji związanej z tematyką cyberprzemocy;
• przygotowanie do prowadzenia krótkich szkoleń dla innych pracowników oświaty w zakresie przemocy w cyberprzestrzeni.

*Szkolenie zakłada formę kaskadową, co oznacza, że zadaniem uczestników będzie przeprowadzenie przynajmniej jednego szkolenia z zakresu cyberprzemocy, w dowolnej formie, wśród kadry pedagogicznej/wychowawczej swojej instytucji/placówki w oparciu o wypracowane podczas szkolenia, scenariusza zajęć.



On-line, Platforma ZOOM (link do szkolenia wraz z instrukcją zostanie rozesłany e-mailowo)

Marta Paluch e-mail: marta.paluch@ore.edu.pl tel. 22 570 83 21; Wydział Resocjalizacji i Socjoterapii

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na szkolenie. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie pocztą elektroniczną po zakończeniu rekrutacji - w dniu 3 grudnia 2020. W związku z ograniczoną liczbą miejsc oraz faktem, że osoby otrzymujące potwierdzenie o zakwalifikowaniu zyskują automatycznie status "uczestnika szkolenia" (nie będzie wymagane dodatkowe potwierdzenie), bardzo proszę o przemyślane zgłoszenia. Zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia, czego warunkiem jest pełna frekwencja na szkoleniu, dostępne będą do samodzielnego pobrania i wydrukowania na stronie www.szkolenia@ore.edu.pl po 13 grudnia 2020 r. Forma doskonalenia jest bezpłatna. Wymagania techniczne- komputer, dostęp do Internetu, kamerka, mikrofon.

*Proszę o weryfikację czy miejsce zatrudnienia, deklarowane podczas rejestracji na stronie szkolenia.ore.edu.pl, odpowiada kryteriom dotyczącym adresatów formy doskonalenia. 

 


08.12.2020 - 09.12.2020
Limit miejsc został wyczerpany