Szczegóły szkolenia
Diagnoza psychologiczna dzieci obcojęzycznych (dzieci ukraińskie, Romowie pochodzenia ukraińskiego)
Diagnoza psychologiczna dzieci obcojęzycznych (dzieci ukraińskie, Romowie pochodzenia ukraińskiego)

Diagnoza psychologiczno-pedagogiczna

WDPP

psycholodzy, pedagodzy – pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznej

Szkolenie

Wydział Diagnozy i Współpracy z Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi zaprasza na szkolenie dotyczące diagnozy psychologicznej dzieci obcojęzycznych (dzieci ukraińskie, Romowie pochodzenia ukraińskiego). Szkolenie będzie miało charakter wykładu interaktywnego. Do udziału w szkoleniu zapraszamy pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych - członków zespołów orzekających. Prowadzącą szkolenie będzie dr hab. Krystian Barzykowski prof. UJ oraz Anna Wróblewska.


Szkolenie będzie miało charakteru wykładu interaktywnego i będzie składało się z 2 modułów:

Moduł 1. Aspekty funkcjonowania psychospołecznego psychologiczne dzieci/uczniów związane z doświadczeniem odmienności językowej i kulturowej, doświadczeniem migracji (stres migracyjny, wpływ na funkcjonowania dzieci/uczniów doświadczeń związanych z wojną i ucieczką z miejsca zamieszkania).

Moduł 2. Diagnoza psychologiczna dzieci/uczniów obcojęzycznych, z uwzględnieniem poszczególnych etapów procesu diagnostycznego, doborem metod i narzędzi diagnostycznych, oceny jakościowej wykonania przy braku normalizacji dla dzieci z doświadczeniem migracji, pochodzących z innego kręgu kulturowego, badania dziecka w fazie niemówienia i o utrudnionym kontakcie, formułowania zaleceń postdiagnostycznych dla szkoły oraz rodziców dziecka/ucznia.

Czas trwania szkolenia – 7 godz. dyd.: 3 godz. dyd. – moduł 1, 4 godz. dyd. moduł 2.

Szkolenie dedykowane jest pracownikom publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych - członkom zespołów orzekających.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają materiały merytoryczne przygotowane przez Prowadzących.

Platforma Zoom; 9.00 - 14.30

Anna Przybysz; anna.przybysz@ore.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu psychologa i pedagoga z tej samej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
O zakwalifikowaniu się do udziału w szkoleniu decyduje miejsce zatrudnienia, tj. publiczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają taką informację na podany podczas rejestracji adres e-mail do 10.05.2024 r.

Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informującej o pomyślnym przebiegu rejestracji on-line nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na szkolenie. 

 


23.05.2024 (Warszawa)
Miejsca wyczerpane

16.05.2024 (Warszawa)
Nieaktywny