Szczegóły szkolenia
Zrównoważony rozwój i ekologia – czyli ile CLIL-u na lekcji języka niemieckiego?, część II
Zrównoważony rozwój i ekologia – czyli ile CLIL-u na lekcji języka niemieckiego?, część II

Języki obce

Ośrodek Rozwoju Edukacji i Goethe Institut

doradcy metodyczni, nauczyciele konsultanci, nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego oraz nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim

webinarium

Webinarium adresowane jest do czynnych zawodowo i pracujących  w systemie edukacji nauczycieli języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego oraz nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych  zajmujących się językiem niemieckim.

Uczestnicy  webinarium:

-  poznają podstawowe pojęcia i warianty metody CLIL

-  poznają metody i zasady pracy na lekcji CLIIL

-  będą potrafili stosować wybrane metody

 Szkolenie odbędzie się w godzinach 17:00-18:30.

HARMONOGRAM: 

1.  Zrównoważony rozwój i ekologia na lekcji niemieckiego

30 minut

2. Symulacja sekwencji lekcyjnej – refleksja/poziom A2/B1

 

45 minut

3. Podsumowanie i ewaluacja

    15 minut

 

Interdyscyplinarne nauczanie języka niemieckiego jako obcego (FüDaF) jest jednym z wielu wariantów podejścia CLIL (Content and Language Integrated Learning), które łączy naukę języka obcego z nauką treści przedmiotowych. Na interdyscyplinarnych lekcjach języka niemieckiego można przybliżyć uczniom ciekawe tematy z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Jak to zrobić? Jak pomóc uczniom w opanowaniu języka, tak aby mogli sprostać wyzwaniom językowym i przedmiotowym w tym samym czasie? 

Praktyczne przykłady zadań tematycznych (poziomy A1/A2-B1) zilustrują, jak z powodzeniem łączyć interesujące treści z dziedziny zrównoważonego rozwoju i ekologii, z nauką języka w szkole. 

 

 

 

 


platforma Goethe Institut

Lider regionalny - Małgorzata Kupis-Wielgus, e-mail: gosiakupis@wp.pl, tel.: 603 344 908

Szkolenie jest bezpłatne. Rejestracja na szkolenie nie jest jednoznaczna z przyjęciem na webinarium. Informację o wyniku rekrutacji otrzymają Państwo po zamknięciu naboru. Rekrutacja może być zakończona wcześniej w przypadku wyczerpania limitu miejsc. Zaświadczenia otrzymają osoby uczestniczące w całym spotkaniu. 

Aby z powodzeniem uczestniczyć w warsztatach online, potrzebny jest mikrofon, kamera i podstawowa znajomość systemu wideokonferencyjnego ZOOM. Ponieważ  spotkanie ma charakter warsztatowy,  chcielibyśmy uprzedzić, że w czasie szkolenia mogą zostać Państwo poproszeni o włączenie kamer, w celu przeprowadzenia niektórych aktywności.

Kryteria naboru 
  • adresat (określony wyżej)
  • wypełnienie on-line formularza rejestracyjnego
  • kolejność zgłoszeń.

Zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w webinarium dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta  Uczestnika na platformie Szkoleń ORE  w ciągu 14 dni roboczych. Osoby uprawnione otrzymają pocztą elektroniczną informację z intrukcją pobierania.

23.09.2021 (platforma Zoom)
Nieaktywny