Szczegóły szkolenia
Konferencja "Stefan Kardynał Wyszyński — wychowawca, nauczyciel i mąż stanu"
Konferencja "Stefan Kardynał Wyszyński — wychowawca, nauczyciel i mąż stanu"

Edukacja historyczna i obywatelska

Ośrodek Rozwoju Edukacji

nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie, nauczyciele etyki , filozofii oraz nauczyciele -wychowawcy wszystkich typów szkół

03.08.2021-10.08.2021

Konferencja

Szanowni Państwo,
W roku kard. Stefana Wyszyńskiego Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji Prymas Stefan Wyszyński — wychowawca, nauczyciel i mąż stanu, która odbędzie się 10 września 2021 r. w Auli im. Roberta Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Postać Prymasa Tysiąclecia i jego nauczanie zostanie ujęte przez prelegentów w bardzo szerokich kontekstach, a zapowiedziane referaty poświęcone są m.in. znaczeniu Wyszyńskiego dla Kościoła powszechnego czy jego nauczaniu etycznemu.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwa seminaria pod tym samym tytułem, dedykowane nauczycielom historii, religii i etyki, które będą miały miejsce 9 i 11 września w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku. Podczas seminariów szczególną uwagę sposobom nauczania w szkole o roli dziejowej i myśli Prymasa, zaś uczestnicy otrzymają od organizatorów materiały dydaktyczne pomocne przy projektowaniu lekcji nawiązujących do postaci Kardynała Wyszyńskiego.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na seminaria i konferencję. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 50 os. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg i wyżywienie w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku oraz transport na Kampus UKSW drugiego dnia wydarzenia.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, dr. hab. Przemysława Czarnka oraz Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.Centrum Szkoleniowe w Sulejówku ul. Ignacego Paderewskiego 77, 05-070 Sulejówek oraz Aula im. Roberta Schumana, Auditorium Maximum UKSW ul. Kazimierza Wóycickiego 1/3, 01- 938 Warszawa - budynek 21

michal.gniadek-zielinski@ore.edu.pl

Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w zasadach rekrutacji. O wszystkich tych zmianach będą informować na bieżąco za pomocą strony www.ore.edu.pl lub za pośrednictwem wiadomości e-mail.

09.09.2021 - 11.09.2021
Nieaktywny